Image

Schi alpin – Poiana Braşov – Pârtia Subteleferic

Program competiţii:
18 februarie– 09:00-09:30 Recepţie Giant Slalom
-10:00-11:30 Giant Slalom, Prima rundă, feminin
-13:30-15:00 Giant Slalom, A doua rundă, feminin
-19:30-21:00 Ceremonia de acordare a medaliilor
19 februarie – 09:00-09:30 Recepţie Giant Slalom
-10:00-11:30 Giant Slalom, Prima rundă, masculin
-13:30-15:00 Giant Slalom, A doua rundă, masculin
-19:30-21:00 Ceremonia de acordare a medaliilor
20 februarie – 10:00-11:30 Slalom, Prima rundă, feminin
-13:30-15:00 Slalom, A doua rundă, feminin
-19:30-21:00 Ceremonia de acordare a medaliilor
21 februarie – 10:00-11:30 Slalom, Prima rundă, masculin
-13:30-15:00 Slalom, A doua rundă, masculin
-19:30-21:00 Ceremonia de acordare a medaliilor
22 februarie – 08:00-16:30 Mixed Parallel Slalom Team Event

Schi fond – Predeal – Valea Râşnoavei
Program competiţii:
18 februarie – 10:00-11:30 7,5 km Free Technique, feminin
-11:30-13:00 10 km Free Technique, masculin
– 19:30-21:00 Ceremonia de acordare a medaliilor
19 februarie– 10:00-11:30 5 km Classic Technique, feminin
-11:30-13:00 7,5 km Classic Technique, masculin
– 19:30-21:00 Ceremonia de acordare a medaliilor
21 februarie – 10:00-11:30 Sprint Qual Free Technique, feminin şi masculin
-12:30-14:30 Sprint Fianls Free Technique, feminin şi masculin
-19:30-21:00 Ceremonia de acordare a medaliilor
22 februarie – 10:00-12:00 Mixed relay
-19:30-21:00 Ceremonia de acordare a medaliilor

medalii-FOTE 2013

Biatlon – Fundata – Cheile Grădiştei
Program competiţii:
19 februarie – 09:00-10:00 Zeroing, feminin
-10:00-11:30 Individual 10 km, feminin
-12:00-13:00 Zeroing, masculin
-13:00-14:30 Individual 12,5 km, masculin
-19:30-21:00 Ceremonia de acordare a medaliilor
21 februarie – 9:00-10:00 Zeroing, feminin
-10:00-11:30 Sprint 6 km, feminin
-12:00-13:00 Zeroing, masculin
-13:00-14:30 Sprint 7,5km, masculin
-19:30-21:00 Ceremonia de acordare a medaliilor
22 februarie – 09:00-10:00 Zeroing
-10:00-12:00 Mixed relaz 2×6 km + 2×7,5 km
-19:30-20:00 Ceremonia de acordare a medaliilor

Sărituri cu schiurile – Râşnov – Valea Cărbunarii
Program competiţii:
18 februarie – 11:30-14:00 Individual HS 100, masculin
-19:30-21:00 Ceremonia de acordare a medaliilor
19 februarie – 11:00-13:30 Individual HS 71, feminin
-19:30-21:00 Ceremonia de acordare a medaliilor
20 februarie – 10:30-12:30 Competiţie pe echipe HS 100, masculin
-19:30-21:00 Ceremonia de acordare a medaliilor
21 februarie – 11:30-14:00 Competiţie pe echipe HS 71, feminin
-19:30-21:00 Ceremonia de acordare a medaliilor
22 februarie – 11:30-14:00 Competiţie pe echipe mixte HS 71
-19:30-21:00 Ceremonia de acordare a medaliilor

Snowboard – Predeal – Clăbucet Sosire
Program competiţii:
19 februarie – 09:00-15:30 Comptetiţia Snowborad Cross, feminin şi masculin
-19:30-21:00 Ceremonia de acordare a medaliilor
21 februarie – 09:00-15:30 Competiţia Parallel Giant Slalom, feminin şi masculin
-19:30-21:00 Ceremonia de acordare a medaliilor

Hochei pe gheaţă – Braşov – Patinoarul „Olimpic” Braşov;
Program competiţii:
18 februarie – 16:00-18:30 Meci Rusia – Suedia
-20:00-22:00 Meci Finlanda – Cehia
19 februarie – 16:00-18:30 Meci Suedia – Letonia
-20:00-22:00 Meci România-Finlanda
20 februarie – 16:00-18:30 Meci Letonia – Rusia
-20:00-22:00 Meci Cehia – România
21 februarie – 09:00-09:30 Grupa A3
-10:00-10:30 Grupa B3
-11:00-11:30 Grupa A2
-12:00-12:30 Grupa B2
-13:00-14:00 Grupa A1
-14:30-15:30 Grupa B1
-16:00-18:30 Al V-lea Meci Grupa A3 – Grupa B3
-20:00-22:00 Meci pentru medalia de bronz Grupa A2 – Grupa B2
22 februarie -09:00-09:30- Grupa A1
-10:00-10:30 Grupa B1
-14:30-17:00 Finala
17:00-18:00 Ceremonia de acordare a medaliilor

Patinaj artistic – Poiana Braşov – Patinoar
Program competiţii:
20 februarie -14:00-17:30 Program scurt, feminin
-18:00-20:30 Program scurt, masculine
21 februarie – 12:30-17:00 Program liber, feminine
-19:30-21:00 Ceremonia de acordare a medaliilor
22 februarie -12:00-15:00 Program liber, masculin
-19:00-19:30 Ceremonia de acordare a medaliilor

Patinaj viteză – Poiana Braşov – Patinoar
Program competiţii:
17 februarie – 10:00-14:00 1500 m feminin şi masculin
18 februarie – 10:00-15:00 500 m Ştafetă mixtă feminin şi masculin
-19:30-21:00 Ceremonia de acordare a medaliilor (1500m + 500m)
19 februarie – 10:00-15:00 1000 m Ştafetă mixtă feminin şi masculin
-19:30-21:00 Ceremonia de acordare a medaliilor

Sursa: newsbv.ro